Nasz sklep korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze sklepu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.

zamknij
Płytka Gresowa  SAIME CAVE MARKINA LUC RET 300X600
search
  • Płytka Gresowa  SAIME CAVE MARKINA LUC RET 300X600

Płytka Gresowa SAIME CAVE MARKINA LUC RET 300X600

Płytka Gresowa SAIME  CAVE MARKINA LUC RET 300X600

rozmiar 300X600mmgrubosć 09,00 mmkraj pochodzenia Włochy

292,48 zł

232,13 zł m2

Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
Płytka Gresowa  SAIME CAVE MARKINA LUC RET 300X600

Płytka Gresowa SAIME CAVE MARKINA LUC RET 300X600

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Opis produktu

Firma SAIME (Società Anonima Industrie Materiali Edili) została założona w 1938 roku w Due Madonne w Sassuolo z inicjatywy rodziny Gambigliani Zoccoli, która przejęła od rodziny Siliprandi część firmy założonej pierwotnie przez rodzinę Rubbiani w połowie XIX wieku.

Wraz z rodziną Gambigliani Zoccoli wraz z profesjonalizmem inż. Padoa opracowano pierwsze produkcje ceramiki kamionkowej z innowacyjnymi piecami tunelowymi, które zastąpiły stare piece Hoffmanna.

Podczas II wojny światowej Saime zostało prawie całkowicie zniszczone przez bombardowania.

W połowie lat sześćdziesiątych Saime przeniósł się z centrum Sassuolo do Maranello, gdzie obecnie się znajduje.

Po kryzysie korporacyjnym w 1987 roku Saime zostało przejęte przez grupę Riwal, stając się następnie jednym z największych i najbardziej produktywnych zakładów w okolicy.

W 2007 SAIME wraz z całą grupą Riwal (składającą się wówczas również z marek handlowych Alfa, San Prospero Lux) stała się częścią grupy Casalgrande Padana.

Dzięki temu najnowszemu przejęciu marka SAIME obejmuje markę SAN PROSPERO, podczas gdy proces radykalnej transformacji zakładu w Maranello rozpoczyna się, co w ciągu 10 lat prowadzi do odnowienia prawie wszystkich zakładów (łącznie z inwestycją w zakłady i roboty budowlane o wartości około 50 mln euro).

W 2017 roku zakończono ostatnią część restrukturyzacji fabryki, w którą wstawiono innowacyjną linię do produkcji płyt ceramicznych.

Dziś zakład w Maranello jest jednym z wiodących zakładów grupy Casalgrande Padana specjalizującej się w produkcji wielkoformatowej. W przyszłości planowana jest rozbudowa zakładu dedykowanego do produkcji płyt ceramicznych o łącznej wydajności 15 000 m2/dobę, wyposażonego również w wewnętrzny zakład rozkroju i obróbki.

Celem najnowszych inwestycji jest wzmocnienie marki SAIME poprzez poszerzenie oferty zarówno o materiały tradycyjne, jak i najbardziej innowacyjne materiały na rynku.

Komentarze (0)