Nasz sklep korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze sklepu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.

zamknij
Płytka Gresowa SAIME  CAVE VIAREGGIO LUC MOS/36 30X30
search
  • Płytka Gresowa SAIME  CAVE VIAREGGIO LUC MOS/36 30X30

Płytka Gresowa SAIME CAVE VIAREGGIO LUC MOS/36 30X30

Płytka Gresowa SAIME  CAVE VIAREGGIO LUC MOS/36 30X30

rozmiar 30X30 cm grubosć 09,00 mmkraj pochodzenia Włochy

591,00 zł

591,00 zł m2

Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
Płytka Gresowa SAIME  CAVE VIAREGGIO LUC MOS/36 30X30

Płytka Gresowa SAIME CAVE VIAREGGIO LUC MOS/36 30X30

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Opis produktu

Firma SAIME (Società Anonima Industrie Materiali Edili) została założona w 1938 roku w Due Madonne w Sassuolo z inicjatywy rodziny Gambigliani Zoccoli, która przejęła od rodziny Siliprandi część firmy założonej pierwotnie przez rodzinę Rubbiani w połowie XIX wieku.

Wraz z rodziną Gambigliani Zoccoli wraz z profesjonalizmem inż. Padoa opracowano pierwsze produkcje ceramiki kamionkowej z innowacyjnymi piecami tunelowymi, które zastąpiły stare piece Hoffmanna.

Podczas II wojny światowej Saime zostało prawie całkowicie zniszczone przez bombardowania.

W połowie lat sześćdziesiątych Saime przeniósł się z centrum Sassuolo do Maranello, gdzie obecnie się znajduje.

Po kryzysie korporacyjnym w 1987 roku Saime zostało przejęte przez grupę Riwal, stając się następnie jednym z największych i najbardziej produktywnych zakładów w okolicy.

W 2007 SAIME wraz z całą grupą Riwal (składającą się wówczas również z marek handlowych Alfa, San Prospero Lux) stała się częścią grupy Casalgrande Padana.

Dzięki temu najnowszemu przejęciu marka SAIME obejmuje markę SAN PROSPERO, podczas gdy proces radykalnej transformacji zakładu w Maranello rozpoczyna się, co w ciągu 10 lat prowadzi do odnowienia prawie wszystkich zakładów (łącznie z inwestycją w zakłady i roboty budowlane o wartości około 50 mln euro).

Komentarze (0)