Nasz sklep korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze sklepu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.

zamknij

q.jpg


Wielu z nas materiał lastryko zwany też terazzo lub sztucznym kamieniem kojarzy z barwnymi latami 80-tymi, gdzie wyłożone tym materiałem klatki schodowe w niemalże każdym bloku w Polsce oddawały swój klimat...Jednak te skojarzenia zdecydowanie odeszły do lamusa.

W latach 70`80`90 lastryko było produkowane w 4 monotonnych odcieniach, jednak dzięki współczesnej technologii, dostępności wzorów i kolorów, wspomniany sztuczny kamień może śmiało konkurować z eleganckimi marmurami lub onyksami.


q1.jpg


Płytki lastryko – czyli powrót na salony

Ów materiał powstający z mieszanki cementu, wody i grysu swoje współczesne zastosowanie znajdzie niemalże w każdym pomieszczeniu, począwszy od designerskich biur na salonach kończąc. Jednak lastryko stał się najbardziej powszechny w kuchniach i łazienkach zarówno na ścianach jak i podłogach, może również służyć jako blat bądź umywalka w każdym domu. 


stracciatela_01-1024x1024c_2.jpg


Zaletą płytek terazzo jest bardzo wysoka trwałość – wykonane z tego materiału płytki są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wilgoć i różnorodne warunki atmosferyczne.


Płytki-FMG_Venice-Villa_GRESTON-34-800x667.jpg


Lastryko tu i teraz

Poza współczesną metodą wyrabiania nie mają nic wspólnego z lastryko sprzed lat. Wtopione w cement kawałki grysu mogą być niewielkie jak i duże - wyraziste kolorystycznie. Najbardziej spotykane są płytki w kształcie heksagonu lub prostokąta, barwione naturalnie bądź sztucznie. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór płytek lastryko o różnorodnych kształtach i kolorach, wyprodukowanych przez włoskich producentów tj. QUINTESSENZA CERAMICHE lub IRIS FMG, którzy specjalizujących się w tej technologii.


qqqq.jpg


Warto pobawić się również kształtami i skorzystać np. z płytek heksagonalnych. Możesz wymieszać dwa ich rodzaje i ułożyć elegancką mozaikę utrzymaną w na przykład biało-miedzianej kolorystyce.


qw.jpg


Od teraz aranżacje waszego mieszkania będą mogły uwzględniać obecność lastryko, a wy cieszyć się jego żywymi kolorami i ciekawą fakturą na co dzień! 
Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik odczarował złą sławę lastryko i pomoże Ci przy wyborze wymarzonego wnętrza.