Nasz sklep korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze sklepu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.

zamknij

Architekci projektując wnętrze, chcieli, by odczuwalne w nim były elementu stylu boho. Eklektyczny wystrój opiera się przede wszystkim na silnych akcentach kolorystycznych. Dom, jak i wnętrze zostało zaprojektowane przez projektantów z MM Architekci.

łazienka — detal
fot. Yassen Hristov, stylizacja: Patrycja Rabińska, © MM Architekci


Dom zlokalizowany został w Tarnowie tak, aby z działki można było zobaczyć „Marcinkę”, czyli Górę Świętego Marcina. Inwestorzy zdecydowali się na budowę nowego domu w okolicy, którą dobrze znali. Budynek postawiony został na działce, która powstała w wyniku połączenia trzech innych.

Na parterze zostały umieszczone od strony południowo–wschodniej salon i jadalnia. Kuchnia zlokalizowana została po zachodniej stronie domu. Dodatkowo na parterze znalazły się dwie łazienki i gabinet. Na piętrze zaprojektowano kolejne dwie łazienki, trzy sypialnie i garderobę. Piętro połączone zostało z parterem antresolą, która została otwarta na salon.


salon pełen sztuki

Dominującym elementem salonu jest kominek, którego palenisko znalazło się na wysokości jednego metra, zaś jego obudowa sięga poziomu antresoli. Kominek obłożony został granatowo–czarnymi płytkami o różnorodnych wzorach obejmujących gładką fakturę, geometryczne wzory, a także elementy florystyczne.

eklektyczne wnętrze wyróżnia się przede wszystkim ilością dodatków i kolorystyką
fot. Yassen Hristov, stylizacja: Patrycja Rabińska, © MM Architekci

Źródłem światła w salonie są lampy w kształcie wielkich okręgów o średnicy przekraczającej metr. Zostały zawieszone na różnych poziomach wysokości. Dodatkowym źródłem światła są niewielkie reflektory umieszczone na elementach konstrukcyjnych. Stoliki kawowe umieszczone w salonie powtarzają kształt i odcień świetlistych ringów.

Istotnym elementem wnętrza są dzieła sztuki. Na ścianach umieszczone zostały obrazy autorstwa Zbigniewa Nowaka z serii „Palaczka”, pojawiające się również w innych wnętrzach. Specjalnie dla klientów wykonana została rzeźba tancerki wykonana przez Marię Niewiadomską.

 

dominującym elementem salonu jest kominek
fot. Yassen Hristov, stylizacja: Patrycja Rabińska, © MM Architekci


jadalnia i kuchnia o jednolitym charakterze

Dominującym elementem jadalni jest stół wykonany z litego orzecha, przy którym odbywać mają się spotkania w gronie bliskich i przyjaciół. Krzesła w pomieszczeniu oparte są na jednej, rozwidlającej się nodze i wykończone granatową tkaniną. Jadalnia oświetlana jest przez niewielkie szklane lampy zawieszone nad stołem.

 

jadalnia jest bezpośrednio połączona z kuchnią
fot. Yassen Hristov, stylizacja: Patrycja Rabińska, © MM Architekci


Kuchnia bezpośrednio połączona z jadalnią utrzymana została w podobnym charakterze, co wynika z zastosowania jednolitej gamy kolorystycznej i materiałów. Fronty mebli wykonane zostały z orzechowego forniru, nawiązując do zabudowy meblowej i przylegającego do wyspy kuchennej stołu. Nad blatem kuchennym umieszczona została ozdobna mozaika, utrzymana w niebiesko–szarym odcieniu. Między kuchnią a jadalnią na ścianach znalazły się prace graficzne Anny Bacik.

jadalnia
fot. Yassen Hristov, stylizacja: Patrycja Rabińska, © MM Architekci


zielony klimat

Na ścianach sypialni wykorzystano tapetę z unikatowym motywem — bujną, zieloną roślinnością przywołującą egzotyczny charakter i  tajemnicze klucze. Klimat dopełniony został przez lustrzane szafki oraz dodatki — poduszki, narzuty, wazony i dzieła sztuki.

sypialnia
fot. Yassen Hristov, stylizacja: Patrycja Rabińska, © MM Architekci


Najważniejszym celem dla architektów było silne zaakcentowanie kolorów — przede wszystkim granatu i zieleni. We wnętrzach można zaobserwować fascynacje stylem boho, ujawniającym się w wykorzystaniu różnorodnych materiałów, mebli i faktur.


WIKTOR BOCHENEK